مقالات
1

طلا و جواهر پس‌ از استفاده‌ به ‌مدت‌ طولانی، در اثر مجاورت‌ با بدن‌ كثیف‌ می ‌شوند و رنگ‌ و جلای‌ اولیه‌ را از دست‌ می‌ دهند. اگر به‌ دنبال‌ راهكاری‌ برای‌ تمیز شدن‌ طلا و جواهر و زینت ‌آلات‌ خود هستید، این مطلب را با دقت‌ بخوانید.

برای‌ تمیز کردن طلا و جواهر دو روش‌ توصیه‌ می ‌شود:

الف) با م...

دسته بندی : طلا  
بازدید : 2613   
تاریخ ارسال : 12 بهمن 1393
1

-موقعيت جغرافيايي:

 

 محدوده مورد مطالعه در طول جغرافيايي 53 درجه و در عرض 22 درجه و در جنوب شرقي ورقه 1:100000 فيض آباد و 40 كيلومتري شرق شهرستان كاشمر در مسير جاده كاشمر به تربت حيدريه واقع شده است. كانسار كوه زر تربت حيدريه ناحيه كوه زر در فاصله 33كيلومتري غرب تربت‌حيدريه، جنوب روستاي فديهه واقع شده است .

 قله كوه زر با ارتفاع 1630متر بلندترين نقطه اين منطقه و اخت...

دسته بندی : معادن طلا   
بازدید : 2781   
تاریخ ارسال : 22 آذر 1393
2

الماس های معروف جهان بدلایل مختلف معروف شده اند برخی به خاطر اندازه ، برخی دیگر به خاطر زیبایی و رنگ ولی علت اصلی شاید گذشته یا تاریخی باشد که آن الماس تجربه نموده است . در اینجا تعدادی از معروفترین الماسهای دنیا را برایتان معرفی می کنیم اما قبل از آن لازم به یادآوری است که گوهرها بخصوص الماس با واحد قیراط سنجیده میشوند در واقع هر قیراط ۲/. گرم وزن داشته و یابه عبارتی هر گرم برابر با ۵ قیراط می باشد.

کوه نور با ۹۲/۱۰۸ قیراط وزن از میان الماسهای مشهور جهان، بی...

دسته بندی : الماس  
بازدید : 3016   
تاریخ ارسال : 22 آذر 1393
1

مدت‌هاست‌ كه‌ در عالم‌ طب‌ و پزشكي، طلا، در درمان‌ بيماري‌ها نقش‌ مؤثري‌ داشته‌ است‌، با اين‌ وجود، تحت‌ تأثير پيشرفت‌هاي‌ تكنولوژيكي‌، كاربردهاي‌ جديدي‌ در رابطه‌ با آن‌ در حوزه‌هاي‌ مختلف‌ متداول‌ شده‌ كه‌ در برخي‌ مواقع‌ نجات‌بخش‌ نيز بوده‌اند. 
جواهرات‌ ساخته‌ شده‌ از طلا، بدون‌ ترديد از زيبايي‌ ...

دسته بندی : طلا  
بازدید : 2762   
تاریخ ارسال : 22 آذر 1393
12345